Nie wiem, jakimi słowami zaprosić Was do przeczytania tej książki. Może w ogóle tego nie zrobię, wdzięczna każdemu, kto bez specjalnego zaproszenia uda się na spotkanie z Julką, Zośką i Teresą. Powiem Julce jest opowieścią o pierwszej miłości, którą każda z nich przeżywa inaczej, a o której tak mówi Teresa: "...Do twarzy Wam z pierwszą miłością. Magia zapachu, koloru i dźwięku. A magia słowa pierwsza? Jeżeli pierwsza, to znaczy, że inne przyjdą po niej, już czyhają, stoją za drzwiami, być może któraś z nich siedzi przed kinem i tak jak wy, czeka na początek kolejnego seansu. Nie myślałam o tym, ale ty pomyśl... Jest też Powiem Julce opowieścią o dworze w Pastuszkach, "...trochę soplicowskim, trochę serbinowskim, jeżeli coś ci to mówi, Julko...". I o ludziach, o których warto pamiętać. (K. Siesicka)
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępne są 2 egzemplarze. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Puszka dawno przestała być maminą "Pusią". Czy tego żałuje? Czy żałujemy ukochanej zabawki, którą już nie wypada się bawić? Pewnie tak, bo wchodzenie w dorosłość wcale nie jest łatwe. Bohaterka "Puszki" o tym wie. Musi przejść przez mrok rodzinnych tajemnic, przeżyć gorycz pozornej przyjaźni, odkryć samą siebie. Musi też odpowiedzieć na pytania, których, poza własnym sumieniem, nikt jej nie zada. To opowieść o wrażliwym poznawaniu świata, który jest już obok, ale aby go poznać, trzeba przebić mur. Nie głową. Sercem.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Bohaterem pierwszej części poczytej serii dla młodzieży jest Maciek. Chłopak kończy liceum, próbuje dostać się na ASP, przeżywa pierwsze miłosne uniesienia... I oczywiście staje przed wyborami, które mogą zaważyć na całym jego życiu. Czy decyzje, jakie podejmie, okażą się właściwe?
UWAGI:
Stanowi cz. 1 cyklu.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępne są 2 egzemplarze. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Sekretnik to wyjątkowa, nieszablonowa książka przygotowana przez Martę Fox dla nastolatek. Spotkasz tutaj bohaterów jej powieści. Możesz zapisać tu swoje myśli. To może być Twoja wielka przygoda. Wędrówka szeleszcząca kartkami, dniami, zdarzeniami.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Jajcarz, Rudy, Szopa i Pędrak nieoczekiwanie natrafiają na starym, leśnym cmentarzu na złodziei, którzy próbują coś ukryć w grobowcu. Zaintrygowani chłopcy podążają śladem szajki i odkrywają, że... Jeżeli jesteś ciekawy co wydarzyło się w lesie, jaką tajemnicę skrywał stary grobowiec i co za klątwa groziła wsi to koniecznie sięgnij po książkę, a przygody czterech chłopców na pewno cię wciągną.
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000176 od dnia:2012-09-26 Przetrzymana, termin minął: 2012-10-26
Smoki Kolejna pełna przygód powieść Andrzeja Żaka. Wraz z jej bohaterami Czytelnik przenosi się w tajemniczy świat jednogłowych i trójgłowych smoków, czarodziejów i czarownic. Na Archipelagu i Oceanie Tempus trwają poszukiwania dawno zaginionej Korony Królów. Aby odnaleźć ten magiczny, zapewniający władzę nad światem klejnot, czarodziej Dawid musi przemienić się w smoka i podróżować w czasie. Po drodze zmierzy się też z czarownikiem Frocyngą i stawi czoła wilkomagom. Jeśli mu się powiedzie, ocali Archipelag przed straszliwym potworem Sorkiem i być może pogodzi zwaśnione od wieków smoki.Wcześniejsze losy bohaterów powieści przedstawia książka pt. Talizman z cyklu Bractwo Szkarłatnych Liter.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Śmieszna, miła, wzruszająca! Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz odpowiada na pytanie: kto był sprężyną ważnych wydarzeń w rodzinie Borejków? Dalsze losy ulubionych bohaterów, kolejna porcja humoru i optymizmu.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępne są 3 egzemplarze. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni